Czym są biokominki
Biokominki - nowość na polskim rynku. Ekologiczne kominki wszędzie tam gdzie nie ma instalacji kominowej. Czym dokładnie są?
Czym są biokominki i dlaczego tyle kosztują...? Nie każdy może mieć w domu tradycyjny kominek, ponieważ wymaga to instalacji kominowej. Trudno posiadać w bloku komin. Biokominek jest idealnym rozwiązaniem ponieważ nie wydziela sadzy, dymu, popiołu a nawet zapachu.
Biokominki opalane są ekologicznym alkoholem, albo w postaci biopłynu albo biożelu. Drugie rozwiązanie wzbogaca o efektowny odgłos strzelającego drewna. Efektem spalania bioetanolu jest para wodna, która przy okazji nawilża pomieszczenie oraz dwutlenek węgla w ilościach porównywanych do wydalanego przez człowieka. Dodatkowo niektórzy producenci biokominków umożliwiają aromaterapię. Tak więc nie dość, że biokominki nie są szkodliwe to posiadają właściwości lecznicze.
Poszczególne modele różnią się oprawą ognia. Dostępne są biokominki wolnostojące, które dowolnie można rozmieszczać. Jednakże są niebezpieczne ze względu na dostępność do żywego ognia. Istnieją również biokominki przygotowane do wmontowania bezpośrednio w ścianę. Zaletą tego rozwiązania jest zamaskowanie wewnętrznej części kominka. Trzecie rozwiązanie to kominki naścienne, ich atutem jest łatwy montaż i niedostępność do ognia dla małych dzieci.
Jeśli chodzi o użyte materiały to z reguły biokominki budowane są ze stali nierdzewnej, najczęściej szczotkowanej. Takie rozwiązanie zapewnia nowoczesny design oraz trwałość użytkowania. Niestety niektórzy producenci dla oszczędności korzystają z bardzo cienkiej stali a czasem nawet aluminium. Walory wizualne zostają wtedy mocna nadszarpnięte. Dla wprowadzenia urozmaicenia, niektóre elementy bywają pomalowane. Najlepszym rozwiązaniem jest forma malowania proszkowego.
Biokominki zdecydowanie dedykowane są do nowoczesnych pomieszczeń, wszędzie tam gdzie widok stali będzie się dobrze komponował. Apartamenty czy nowe mieszkania to idealne miejsce na biokominki. Niekiedy są wykorzystywane w salonach kosmetycznych czy nawet SPA.
Nie ma róży bez kolców... Biokominki to świetny gadżet, który nie dość że zdobi wnętrze to jeszcze wprowadza żywy ogień. Koszt zakupu takiego biokominka uwarunkowany jest głównie od użytych materiałów, im lepszej jakości stal tym kominek droższy. Nie wspominając o chińskich rozwiązaniach, biokominki kosztują średnio około 2000 pln. O ile koszt zakupu jest do zaakceptowania to już opalanie bioetanolem jest drogie. Zakładając, że litr biopaliwa starczy na 2h to godzina zabawy z żywym ogniem wynosi średnio 7 pln. Czy to drogo? Za efektowny biokominek, który ma być piękny i trwały trzeba zapłacić, nawet takie kwoty. Sklep z biokominkami to świetny sposób na bliższe zapoznanie się z ofertą.
--Stopka
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz